Okolí Bíliny

Z Bíliny je to jen pár minut cesty autem do dalších měst v okolí a jejich návštěva jistě stojí za to.

Duchcov

Vzdálenost 6,5 km. Doporučujeme podívat se na zámek Duchcov, kde jako knihovník přebýval u hraběte Valdštejna slavný Giacomo Casanova.

Most

Vzdálenost 10 km. Ačkoliv byl starý Most zbourán, aby uvolnil místo uhelným dolům a obyvatelé byli nuceni přestěhovat se do nově postaveného panelového města, je tu stále několik míst, které přežily a Vy se na ně můžete zajet podívat: Hrad Hněvín s restaurací a vyhlídkou na město Most a okolí. Kostel Nanebevzetí panny Marie, který je zajímavý tím, že byl z důvodu těžby uhlí přemístěn o 841 metrů.

Teplice

Vzdálenost 11 km. Teplice byly kdysi nazývány Malou Paříží. Do místních lázní se sjížděla smetánka celé Evropy a i Vy je můžete poctít svou návštěvou a prohlídnout si například hrad Doubravka, nově přestavěnou botanickou zahradu, zámek Teplice atd. Z Teplic to je jen co by kamenem dohodil do Krupky, kde Vás vyveze lanová dráha na Komáří vížku, ze které je nádherný výhled na celé středohoří.

Světec

Vzdálenost 5,2 km. Kostel sv. Jakuba Většího ze 13. stol. Zámek z 18. stol.

Kostomlaty

Vzdálenost 11 km: hrad z roku 1333

Vodní nádrž Barbora v Oldřichově

Vzdálenost 13 km. Koupání, potápění, serfování, rybaření, nudistická pláž, restaurace

Elektrárna Ledvice

Vzdálenost 5 km. Vstup na vrchol nejvyšší budovy v České republice (150 m.n.m.) nabízející atraktivní vyhlídku a 3D kino, kde Vám pustí 10 minutový film o vývoji planety a vzniku hnědého uhlí.


zámek Duchcov hrad Hněvín hrad Doubravka zámek Světec hrad Kostomlaty Barbora elektrárna Ledvice